Wydawnictwo Czarna OwieczkaNagrodzone książki

Chwalimy się i jesteśmy dumni, ponieważ w ostatnim czasie nasze książki zostały docenione w dwóch konkursach.

Pierwszy z nich to „Świat Przyjazny Dziecku” organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. W kategorii Kultura jury przyznało nam główną nagrodę za „Zwykłą książkę o tym, skąd się biorą dzieci” Alicji Długołęckiej. Książka składa się z rozmów z zaprzyjaźnionymi ośmio-, dziewięcio- i dziesięciolatkami. Żadna historia nie jest zmyślona, a rozmowy są autentyczne i bez cenzury. Stąd właśnie wzięła się siła tej książki, która zapewne uwiodła jury.

Ale to koniec nagród w tym konkursie. Wyróżniono także „Lalkę Williama” Charlotte Zolotow oraz „Twoje prawa ważna sprawa” Pernilli Stalfelt. Tytułowy William to chłopiec, którego pragnienie posiadania lalki jest uznawane za niemęskie. Tylko babcia rozumie i nie wyśmiewa chłopczyka. Wie, że dzięki opiece nad lalką, wnuczek nauczy się jak w przyszłości być dobrym tatą.

„Twoje prawa ważna sprawa” w prosty, niemal komiksowy sposób pokazują dzieciom jakie prawa im przysługują. A co to znaczy mieć prawa? To znaczy móc realizować swoje marzenia, chodzić do szkoły, mieć kolegów i koleżanki oraz czas na zabawę.
Wydawnictwo Czarna Owieczka Sp. z o.o.,
ul. Krasińskiego 20/17, 01-581 Warszawa, tel. 22 414-44-51