Wydawnictwo Czarna OwieczkaNowa seria o Krainie Dinozaurów

Ivar jest mistrzem świata, jeśli chodzi o dinozaury. Swoją Krainę Dinozaurów odwiedził już chyba z tysiąc razy. Kraina Dinozaurów to pudełko, w którym mieszkają dinozaury Ivara. Ivar ma ich bardzo dużo i nazwy wszystkich zna na pamięć. Oprócz tego Ivar wie coś, czego nie wie nikt inny. Wieczorem, kiedy tata Ivara zasypia, wszystkie dinozaury odżywają...

więcej...

SERIA KOMIKSÓW JUŻ W SPRZEDAŻY !

Zapraszamy na dalsze przygody Elvisa i jego przyjaciela Borysa :)

Elvis nie może się doczekać wakacji, bo wie, że ten czas będzie mógł spędzić ze swoim najlepszym przyjacielem Borysem. Nareszcie będą mieć czas na zabawę, pogawędki i poważne rozmowy o życiu. Coś jednak pokrzyżuje plany Elvisa. Borys otrzymuje stypendium słynnej szkoły Bretania dla utalentowanych uczniów. Przyjmuje zaproszenie, a to oznacza, że  Elvis będzie umierać z nudów i tęsknić za przyjacielem. Próbuje więc skontaktować się z Borysem i odkrywa, że dzieje się z nim  coś złego. Elvis decyduje się ratować przyjaciela. Ta dziwna szkoła zajmuje się ‘praniem’ najbardziej obdarowanych mózgów na świecie. I tu właśnie rozpoczyna się przygoda.

więcej...

My ludzie książką roku 2014!

To książka o NAS – ludziach. O tym, że wszyscy jesteśmy tacy sami (cieszymy się, smucimy, marzymy, myślimy…), a jednocześnie jesteśmy różni (cieszymy się i smucimy z innych powodów, marzymy o różnych rzeczach, myślimy inaczej). Dlatego świat jest taki barwny i ciekawy, a życie to pełna niespodzianek przygoda. 

więcej...

TAJEMNICA ŚMIERCI TERAZ TYLKO 10 ZŁ

To nie jest smutna książka. My ludzie mamy różne myśli o tym, co się dzieje z naszym ciałem i duszą po śmierci. Ciekawe i mądre rozważania, które pojawią się na pewno w najbliższych dniach w głowach dzieci I dorosłych. Polecamy do poczytania i podyskutowania.

więcej...

Nominacja do nagrody Najlepsza Książka Roku 2013

Niezmiernie miło nam poinformować, że książka "A ja jestem Polak mały, Moim krajem jest świat cały" Elizy Piotrowskiej została nominowana do nagrody: Najlepsza Książka Roku 2013 organizowanej przez fundację Czas Dzieci!

Gratulujemy autorce i z niecierpliwością czekamy na werdykt jury, już 1 czerwca.

 

więcej...

Recenzje „Antosia” i „Doktora Proktora” na Qlturka.pl

Dawno nikt mnie tak nie rozbawił - pisze pani Natalia Adamska-Golińska w recenzji książki "Antoś i jeszcze ktoś". Z kolei pani Agata Hołubowska napisała o serii o Doktorze Proktorze: teraz czytają ją dzieci na całym świecie i zdaje się, że nie mają jeszcze dosyć... Obie entuzjastyczne recenzje pojawiły się na dziecięcym portalu kulturalnym Qulturka.pl.

więcej...

Nagrodzone książki

Chwalimy się i jesteśmy dumni, ponieważ w ostatnim czasie nasze książki zostały docenione w dwóch konkursach.

więcej...

Książka
Jedno oko na Maroko otrzymała nominację IBBY

Cieszymy się i jesteśmy dumni. „Jedno oko na Maroko” znalazło się wśród książek nominowanych do nagrody IBBY "Książka Roku 2013". To znamienne, że ta niezwykła książka została zauważona. Jej bohaterowie nie są wymyślonymi postaciami, naprawdę żyją wśród nas.

więcej...

Duży Dong za Doktora Proktora!

14 maja 2013 zostały wręczone nagrody w konkursie Nagroda Donga organizowanym przez Polską Sekcję Ibby. Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować naszych czytelników, że 14 maja 2013 roku nasza książka Doktor Proktor i koniec Świata. Być może Jo Nesbo zdobyła główną nagrodę - Dużego Donga 2012.

więcej...

Główna nagroda i wyróżnienia

Książka Alicji Długołeckiej "Zwykła książka o tym skąd się biorą dzieci" zdobyła nagrodę główną w konkursie Świat Przyjazny Dziecku, w kategorii Kultura. Organizatorem konkursu jest Komitet Ochrony Praw Dziecka.

więcej...

Nasze Książki nominowane do Nagrody Donga 2012

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować o książkach nominowanych do Nagrody Donga 2012. W tym roku nasze wydawnictwo zdobyło trzy nominacje.

więcej...

Wyróżnienie Literackie dla Klary!

6 grudnia 2012 zostały wręczone nagrody w konkursie Książka Roku 2012 organizowanym przez Polską Sekcję IBBY. „Klara. Słowo na „Szy”, której autorem jest Marcin Wicha, zdobyła wyróżnienie literackie.

więcej...

Szy nominowane!

W dniu dzisiejszym Polska Sekcja IBBY ogłosiła nominacje w konkursie Najpiękniejsza Książka Roku 2012. W kategorii Literatura została nominowana książka autorstwa Marcina Wichy pt.: Klara. Słowo na „Szy”.

więcej...

Wydawnictwo Czarna Owieczka Sp. z o.o.,
ul. Krasińskiego 20/17, 01-581 Warszawa, tel. 22 414-44-51