Wydawnictwo Czarna Owieczkaformat: 220x295

oprawa: twarda

cena: 29,90 zł

ISBN: 978-83-63010-18-8

wiek: 3+

Camilla Läckberg, Millis Sarri

Super-Charlie

„Pewnego razu, w bardzo zwyczajnym mieście, w bardzo zwyczajnym szpitalu, urodziło się bardzo zwyczajne niemowlę. Mama i tata postanowili nadać mu imię Charlie.

Za oknem niebo było czarne, świeciło tylko kilka gwiazd. I nagle wydarzyło się coś, co nie było zwyczajne. Daleko w kosmicznych przestworzach dwie gwiazdy zabłąkały się i wpadły na siebie. Jeśli akurat ktoś nie spał i spojrzał w niebo, mógł zobaczyć jak gwiazdy eksplodują i zostaje z nich tylko lśniący gwiezdny pył, który w mgnieniu oka znikł gdzieś w przestworzach. Jednak trochę spadło na Ziemię i dostało się przez szpitalne okno do pokoju, gdzie spał Charcie, który nie miał pojęcia, że od tej chwili nie będzie już zwyczajnym niemowlakiem…”

Od autorki

Kiedy wiosną 2009 roku urodził się nasz syn Charlie, jego o 4 lata starsze rodzeństwo z oczywistych powodów było bardzo zainteresowane nowym członkiem rodziny. Zaczęłam im wtedy opowiadać historię o Charliem, który nie był zupełnie zwyczajnym dzieckiem. Był „superdzieckiem”. Każdej nocy Charlie wyruszał w niezwykłą misję, zaś w dzień udawał zupełnie zwyczajne niemowlę. Oczywiście nie zawsze udawało mu się ukryć ślady swoich superbohaterskich przygód. Każdego ranka w jego łóżeczku znajdowałam coś niezwykłego: ptasie piórko, szyszkę i inne dziwne rzeczy. Po pewnym czasie nawet koledzy naszych dzieci zaczęli się dopytywać, co nowego u Super-Charliego: jakie miał ostatnio przygody, kogo uratował? Wtedy zdałam sobie sprawę, że to historia, której dzieci rzeczywiście chcą słuchać, a ja chciałabym o tym napisać. W taki oto sposób powstała książka o Super-Charliem.  Jestem bardzo ciekawa czy inne dzieci, podobnie jak moje, wciągnie ta opowieść. Mam wielką nadzieję, że tak będzie.

wiek: 3+


Wydawnictwo Czarna Owieczka Sp. z o.o.,
ul. Krasińskiego 20/17, 01-581 Warszawa, tel. 22 414-44-51